Montážní postup Svařované panely 2D,3D + jekl sloupek

Plotový panelový systém EFEKT 3D, 2D + JEKLOVÉ SLOUPKY - vhodné pro jakýkoliv terén.

 • plotový panel EFEKT 3D, 2D
 • plotový sloupek Jekl 60x40, 60x60
 • pomocný prvek – šroub, příchytka
 • speciál. kotevní plát s nástavcem - /kotvení na stávající podezdívku bez kotevního otvoru

Základem montáže je provedení výškového, směrového a přesného vyměření roztečí pro sloupky.

 1. Osová rozteč sloupků jekl 2 525 mm.
 2. Po rozměření, pomocí šňůry a vodováhy se osadí první sloupek do
  * připraveného kotevního otvoru (min rozměr 200x200xhl. 400 mm)
  * vyvrtaného otvoru vrtákem o rozměru cca 200x200x hl. 800 mm
 3. Sloupky jsou vždy minimálně o 500 mm delší než výška panelu. Sloupek se osadí, vyrovná do vodováhy a provede se zalití zavlhlou betonovou směsí min B15 (drť8-16). Panely se osazují výškově nad terén 30-50 mm. Po zabetonování všech sloupků se nasadí panely. Je třeba pečlivě dodržovat osovou vzdálenost sloupků a mít na paměti přesnou délku panelů (panely se dají krátit). Může se použít několik způsobů připevnění panelů na sloupky:

  * příchytkou Light 60x40, 60x60 - není nutno použít sloupky jekl se zalisovanými maticemi M6. Toto uchycení je bez vrtání a výšku připevnění můžete libovolně volit. Počet příchytek je různý.
  * příchytkou jekl ŽZN (motýlek + bezpečnostní šroub) je nutno použít sloupky se zalisovanou matkou M6. Do 1530 mm výšky panelu včetně se používají 3 příchytky a od 1530 mm výšky panelu se používají 4 příchytky
  * objímkou Light průběžnou, rohovou nebo koncovou – použití bez vrtání a sloupku jekl bez zalisovaných matic M6.
 4. Při použití betonové desky naležato se na upravený terén nanese štěrkopískové lože na který bude deska položena. Deska se opět pokládá s pomocí vodováhy do vodorovné polohy.
 5. Při použití desky na stojato je nutné zvolit delší sloupek a po osazení a zabetonování sloupků osadit na sloupky držáky desky „U“ (ŽZN) o výšce 300 mm nebo 200 mm. Výšku držáků je třeba zvolit podle výšky betonové desky. Na jeden sloupek je třeba 2 ks držáků „U“ a to z každé strany, kromě začátečního a koncového sloupku. Po zabetonování sloupků instalaci držáků je třeba osadit desku a vyrovnat. Deska + sloupek je nutné osadit v jedné ose (nelze osadit desku mimo osu vedení sloupků a pletiva)
 6. Montáž na stávající podezdívku pomocí plátu. Nejprve je třeba si vyvrtat 4 x otvorů do podezdívky o pr.12 mm do hloubky min 120 mm. Následně se osadí ocelová hmoždinka a po té se osadí buď plát s držákem (kolmý jekl), nebo celý sloupek s navařeným plátem. Nejčastěji se používá čtvercový plát150 x 150 mm * 2 mm.  Pro dosažení vzdálenosti spodního drátu panelu + podezdívky cca 35 – 50 mm je nutné zkrátit sloupek na požadovanou délku. Je třeba pečlivě dodržovat osovou vzdálenost sloupků a mít na paměti přesnou délku panelů. Následná montáž je totožná jako standardní postup.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení