Montážní postup Svařované pletivo bez podhrabových desek

Svařované pletivo LIGHNET, EURONET, FORNET, SUPERNET,HEAVY – vhodný pro rovný terén a nerovnost do cca 5°.

 • svařované pletivo LIGHNET, EURONET, FORNET, SUPERNET, HEAVY
 • plotový sloupek Medium, Klasik + vzpěra Klasik
 • podhrabová deska Klasik
 • pomocný prvek – spona Medium, vázací drát, kleště na svařovaná pletiva
 • Betonová směs pro kotvení sloupků


Základem montáže je provedení výškového, směrového a přesného vyměření roztečí pro sloupky a vzpěry.

 1. Výše uvedená svařovaná pletiva není možné použít do nerovného terénu, kde by pletivo kopírovalo nerovnost terénu. Nutno vytvořit vodorovný odskok s použitím delšího sloupků a vzpěr.
 2. Osová vzdálenost středů pro osazení sloupků Medium, Klasik = 2 500 mm nebo 3 000mm
 3. Sloupek Medium je použitelný pro všechny výše uvedená svařovaná pletiva.
 4. Sloupek Klasik je použitelný pro Prodekor, Ornamental, Lighnet a Euronet.
 5. Po rozměření, pomocí šňůry a vodováhy se osadí první sloupek do
  * připraveného kotevního otvoru /min rozměr pr 200 mm hl. 500 mm
  * vyvrtaného otvoru vrtané vrtákem o průměru min 200 mm do hloubky min 800 mm.
 6. Při použití podhrabových desek Klasik jsou sloupky vždy minimálně o 800 mm delší než výška pletiva. Sloupky Klasik musí mít průměr 48 mm. Na zabetonované sloupky se navlékají žárově zinkované držáky desek. Na začáteční a koncový sloupek – držák desky koncový, na průběžné sloupky – držák desky průběžný a na roh v úhlu 90° - držák desky rohový. Pokud je třeba udělat ohyb, nebo roh v jiném úhlu = držák desky „U“. Výška držáků je podle podhrabové desky 200 mm nebo 300 mm.
 7. Po zabetonování sloupku a po instalaci držáku se nasadí podhrabová deska a vyrovná se.
 8. Vzpěra je ideálně stejně dlouhá jako sloupek a opírá se o sloupek zhruba ve ¾ výšce sloupku nad terénem pod úhlem cca 30°- 45°. Ke sloupku je vzpěra kotvena pomocí hlavy s hákovým šroubem a matkou. Ostatní sloupky se osazují stejným způsobem jako první. Vzpěry se používají na začítku a konci plotu, v rovném úseku na každý 10-tý sloupek z obou stran, nebo každý 5-tý po jedné vzpěře do jedné strany. Vzpěra se také vždy musí použít vždy tak, kde je změna úhlu oplocení ( ohyb, roh..) a pro zpevnění sloupků bran. Správně osazený sloupek a vzpěra se zabetonuje zavlhlou betonovou směsí min B15 s drtí (8-16mm). Betonová směs musí tvrdnout min 5 – 7 dní.
 9. Pletivo je nataženo na sloupky cca 30 – 50 mm nad terén nebo beton desku a kotveno ke sloupku Medium sponou Medium po 200 mm (na sloupek Klasik – vázacím drátem šroubovitě po celé výšce pletiva, nebo podkovičkou, tak kde vede napínací struna).
 10. K potřebnému vypnutí pletiva se použijí kleště na svařované pletivo a dle potřeby se zvlní vodorovná osnova pletiva.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení