Montážní postup Svařované panely 2D,3D + sloupek Lux

Plotový panelový systém Efekt 2D,3D + sloupek Efekt Lux - vhodný pro jakýkoliv terén. 

Nerozebíratelný vysoce bezpečnostní plot.

 • plotový panel EFEKT 2D,3D, ŽZN, ZN+PVC
 • plotový sloupek EFEKT LUX – nerozebíratelný systém
 • pomocný prvek – vymezovač vůle PVC Efekt
 • speciál. kotevní plát s nástavcem - kotvení na stávající podezdívku bez kotevních otvorů


Základem montáže je provedení výškového, směrového a přesného vyměření roztečí pro sloupky.

 1. Osová rozteč sloupků – sloupek EFEKT = 2 537mm
 2. Po rozměření, pomocí šňůry a vodováhy se osadí první sloupek do
  * připraveného kotevního otvoru (min rozměr 200x200xhl. 400 mm)
  * betonové patky vrtané vrtákem o rozměru cca 200x200x hl. 800 mm
 3. Sloupky jsou vždy minimálně o 500 mm delší než výška panelu. Sloupek se osadí, vyrovná do vodováhy a provede se zalití zavlhlou betonovou směsí min B15 (drť 8-16 mm). Na zabetonovaný sloupek se osadí panel Efekt do zářezů ve sloupku (rozteč 0,5 mm) a zajistí se 2 – 3 ks vymezovačů PVC Efekt. Na druhou stranu panelu se do zářezů osadí druhý sloupek, zajistí se 2 – 3 ks vymezovačů PVC Efekt, vyrovná se do vodováhy a ihned se zabetonuje. Tímto způsobem se pokračuje v následujících panelech. Panely se osazují výškově nad terén 30-50 mm.
 4. Svahová nerovnost se řeší potřebným odskokem panelu na zářezech ve sloupcích a použitím delších sloupků. V případě řešení větší nerovnosti, je nutné dělit panel na 1/2 - 1/3 s použitím většího počtu sloupků.
 5. V případě použití desky nastojato – je nutné zvolit delší sloupek. Po zabetonování prvního sloupku se z boku do sloupku nasune betonová deska, osadí se panel (viz. výše) a z druhé strany se na desku osadí sloupek (opět z boku) a zabetonuje se. U tohoto systému není třeba držáků desek, betonová deska je pevně vsunuta do sloupků.
 6. Montáž na stávající podezdívku pomocí plátu:
  * Nejprve je třeba si vyvrtat 4 x otvor do podezdívky o  pr.12 mm do hloubky min 120 mm. Následně se osadí ocelová hmoždinka a po té se osadí celý sloupek s navařeným plátem. Nejčastěji se používá čtvercový plát120 x 120 mm * 6 mm. Je třeba pečlivě dodržovat osovou vzdálenost sloupků a mít na paměti přesnou délku panelů. Následná montáž je totožná jako standardní postup.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení